קייטרינג לאירועים קטנים – מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים

קייטרינג לאירועים קטנים – מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים

שירותי קייטרינג לכל אירוע
אירועים רבים משתמשים בשירותי קייטרינג מתוך כוונה להאכיל כמות גדולה של אנשים. לא פשוט לבשל להמון אנשים ואוכל שמתבשל בכמות גדולה, אמור להיות בהכרח פחות טעים. עם זאת, לאור הרצון לייצר אוכל טוב, בחברות הקייטרינג עושים מאמצים רבים כדי למצוא את הדרכים ולהביא אוכל מצוין שטופל בזהירות.

כאשר מחפשים חברות קייטרינג לאירועים קטנים צריכים לשאול לגבי אופן ההכנה, לגבי כמויות וכמובן לגבי האיכות. חשוב מאוד לבדוק את טיב החברה ולברר עם לקוחות קודמים. היום מאוד פשוט לעשות זאת, באמצעות האינטרנט או אפילו מפה לאוזן. כיום לא מספיק פשוט לדחוף בשר לתנור או לערבב סלטים חסרי השראה, יש צורך באוכל טוב ואיכותי, שיספק את כמות האורחים הרצויה.

אוכל טוב גם מצטלם טוב ולכן, חברה קייטרינג אשר משקיעה באוכל שלה, גם תעמיד דפים טובים ומושקעים ברשתות החברתיות וכמובן אתרי אינטרנט מרהיבים. כך למשל, אפשר לקבל מושג לגבי איכות החברה, והאם היא משקיעה בכל האלמנטים הכלולים בשיווק עסק, כולל פעילות ברשתות החברתיות. חברה אשר לא טובה במה שהיא עושה, תעדיף להישאר מחוץ לפייסבוק ולאינסטגרם ולעבוד באמצעות מודעות בלבד.

מוקפד, יפה וטעים
לאור הריבוי בטרנדים קולינריים, חשוב מאוד לברר עם חברת הקייטרינג לגבי סוג האוכל. כיום יש חברות שמתמחות בקייטרינג בשרי (על האש), צמחוני, טבעוני ואפילו קייטרינג חלבי. כמובן שכל חברה יכולה להתאים את עצמה, אך כמו שלא אוכלים דגים במסעדת בשר, עדיף תמיד ללכת עם ההתמחות של החברה. חשוב כמובן להבהיר לבעלי חברת הקייטרינג לגבי רגישויות מסוימות – הכנת מנות ללא גלוטן ולחולי צליאק למשל.

ככל שהאירוע יותר קטן, אין זה סוד שקל לייצר אוכל איכותי יותר. כאשר יש התמקדות בכל מנה ומנה, האוכל יהיה מוקפד וטוב יותר. שווה להתייעץ עם חברת הקייטרינג לגבי אופן ההגשה – הקמת בופה עם נציגים אשר מגישים את האוכל, הגשה באמצעות מלצרים או הגשה חופשית ועצמאית. כך אפשר לשמור על סוג של סדר ולא לייצר כאוס.

חברת קייטרינג לאירועים קטנים יכולה במידה רבה להגדיר את האירוע, ולכן החשיבות שבבחירת חברה איכותית היא גדולה מאוד. הרצון להאכיל את האורחים בצורה טובה ולהותיר רושם הוא גדול ולכן, חשוב מאוד להשקיע בחיפוש, לא להתפשר, להעמיד דרישות ולהתלוות יד ביד עם בעל החברה על מנת לוודא שהאוכל יוצר בצורה טובה, מוקפדת מבחינת טעמים ומראה וכמובן, משביעה את כלל האורחים באירוע.
 

טרנד הקולינריה פורח בארץ, וכיום יש המון מסעדות, תכניות אוכל, קונספטים של פופ אפ, שפים פרטיים וגם עשייה אישית של חובבנים קולינריים. באופן טבעי, גם שירותי הקייטרינג קפצו מדרגה בעת האחרונה. בכל אירוע יש אוכל, והאלמנט שלפיו נמדד אירוע הוא בדרך כלל טיבו של האוכל. אנשים זוכרים בעיקר את המנות שאכלו, הם באים רעבים ורוצים לקבל תמורה עבור המתנה שנתנו.

מלאו פרטיכם בטופס 
ונשמח לעמוד לרשותכם
בהפקת האירוע הבא שלכם!
טלפון
072-33-80-732
דוא"ל
כתובת
בנימין שמוטקין 3, ראשון לציון
 
מלאו פרטיכם בטופס ונשמח לעמוד לרשותכם
בהפקת האירוע הבא שלכם!
טלפון
072-33-80-732


דוא"ל
hollywood4upro@gmail.com​

כתובת
בנימין שמוטקין 3, ראשון לציון